בחירת ריהוט לבית


שתף
חדר מגורים מעוצב
סלון בריהוט כפרי צבעוני
פינת אוכל , אי מטבח ופינת סלון
אי מעבדה ישן
כיור מרוקאי מצויר על קונסולת ברזל משטח עץ
ויטרינה למטבח
Facebookgoogle_pluspinterestyoutubeinstagram

בין אם נכנסים לבית חדש או משפצים את הקיים, בחירת ריהוט זה משימה לא קלה

אך היא טומנת בחובה הנאה גדולה. דבר ראשון, אנחנו זוכים לעשות שופינג. זה כבר כיף בפני עצמו. דבר שני, זו הזדמנות להתחדש ולהשתדרג, לקחת צעד נוסף קדימה את האמירה העיצובית שלנו ולסיים עם בית שאנחנו שלמים עמו יותר, מרגישים בו יותר את עצמנו. 

אך שאלות רבות עולות בזמן התהליך – מהו הסגנון שאליו אני מתחבר? לבחור סגנון מובהק אחד או לערבב לכדי עיצוב אקלקטי? האם כדאי לקחת בעל מקצוע למשימה זו או לעשות זאת בעצמי? השאלות האלה, ואחרות, לא צריכות להלחיץ או להרתיע. ההפך הוא הנכון. הן אמורות לרגש ולמלא אותנו בציפייה ואנרגיה לקראת עשייה.

הצעד הראשון הוא קבלת השראה. כולנו ניחנו בדמיון מפותח ורובנו יודעים ״בדיוק״ כיצד אנחנו רוצים שהבית שלנו יראה, אבל קצת השראה מעולם לא הזיקה לאף אחד. האינטרנט, כמובן, הוא מקום משובח לקבלת השראה. אתרים כדוגמת Pinterest נוצרו במיוחד למען מטרה זאת. בקרו בעמוד ה״פינטרסט״ של טורקיז האוס בתור התחלה. תוכלו למצוא שם אין ספור תמונות של פרטי ריהוט וחללים מעוצבים שיעזרו לכם לאסוף רעיונות.

כמו כן, באתר שלנו תחת קטגוריית בתים מעוצבים, תוכלו למצוא מבחר גדול של בתים בישראל שעוצבו ברוח טורקיז האוס ושנעשה בהם שימוש נרחב בריהוט, פרטי עיצוב וגופי תאורה שנקנו בחנות.

תאספו לעצמכם תמונות של ריהוט וחללים מעוצבים שמצאו חן, כמו שילובים מנצחים.

השלב הבא הוא לשבת בכל חלל שאותו רוצים לרהט, ולהרהר; אפשר עם נוצה בפה, אך לא חובה. מה אני אוהב בחלל? אלו חלקים בו אני רוצה להדגיש? מה חשוב לי בארגון ועיצוב החלל? מה נוח לי? לאיזה טקסטורה, צבע וחומר אני מתחבר? אילו פרטי ריהוט שנתקלתי בהם בעבר הייתי רוצה לשלב?

כמו כל דבר אחר בעולם, נסו להתמקד בדברים החיוביים במקום בדברים שאתם פחות מתחבר אליהם.

לאחר מכן, הכינו רשימה של ריהוט, פריטים וצבעים שאותם אתה רוצה לשלב בחלל, ללא התחשבות בתקציב. הסיבה לכך שהיא שבזמן מהלך החשיבה עליכם להיות משוחרר משיקולים שאינם הצרכים והרצונות שלכם מהחלל. אמנם ידנו אינה משגת את כל העולה ברוחנו, אך הרשימה הזאת יכולה להטמן במגירה ולהשלף בעתיד, אולי כשהארנק תפוח מעט יותר.

סמנו את הדברים שכן באפשרותכם ליישם ולרכוש, ואלו הם הדברים שיכולים לחכות.

חשוב לקחת את הזמן. ריהוט הבית זה תהליך שבו דברים יכולים להתפתח ולהשתנות. אתם יכולים לחזור על אחד או שני השלבים. אתם תשימו לב שבאם תחזרו על שתי הפעולות האלה – השראה והרהור – דברים יתחילו להתעצב ולהתחבר, החזון שלכם יהפוך מהודק ומדויק יותר.

לאחר שאתם שלמים עם הרשימה שצמצמתם, אפשר להתחיל בתהליך החיפוש והקנייה. זה גם השלב אגב, להיפרד מרהיטים שאתם לא חפצים בהם יותר. זה צעד חשוב. בית לא יכול להתחדש אם לא השיל מעליו משקל מיותר. אפשר גם לחלופין לחדש ריהוט שהתעייף, או שאתם התעייפתם ממנו. ריפוד חדש לספה יעניק מיד הרגשה שונה לסלון. צביעה של ארונות המטבח יתנו את אותו האפקט. 

ובכל מקרה, הצוות שלנו בחנות, מעצבים מתחומים שונים, ישמחו לייעץ לכם, לעזור לכם לחשוב מחוץ לשידה ולהתמקד על הסגנון הנכון עבורכם. כשאתם מגיעים לחנות, הביאו עמכם תמונות ותוכניות אדריכליות, כך נוכל להעניק לכם את מירב העזרה.

אין תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

RELATED POST

שולחן אוכל וספסל תואם

מקבץ טיפים מהותיים לתכנון פינות אוכל מעוצבות

בית ללא פינת אוכל מעוצבת אינו בית מוכן. פינת האוכל היא אולי החדר החשוב ביותר לעיצוב בבית, משום שפועל היא לא משמשת רק לאכילה, אלא גם לכינון ישיבות משפחה, לכינון ישיבות עם החברים לעבודה, ולבילוי בחיק המשפחה המורחבת/המצומצמת. פינות אוכל מעוצבות חייבות להיות בביתכם, נקודה. נשאלת, כעת, השאלה כיצד עושים […] 18 ביוני 2017 0
מנורת קולנוע עומדת, משרבייה

טיפים חשובים לבחירת גופי תאורה לבית

גופי תאורה לבית היוו תמיד התקנים נדרשים לעיצוב הבית. על כן, הכנו לכם מקבץ טיפים משמעותי אשר יסייע לכם להתגבר על מכשול בחירת גופי התאורה, ויסייע גם באופן פרקטי בבחירת גופי התאורה שאתם יכולים להרשות לעצמכם. חלקכם אולי גרים בנכס שכור ואינם מורשים לבצע עבודות חשמל או להזמין קבלן שיעשה, […] 18 ביוני 2017 0
מנורת קולנוע עומדת, משרבייה

המדריך המלא לתכנון בתים מעוצבים

מאז ומתמיד היוו בתים מעוצבים מטרת העל של כל דייר שקנה נכס משלו, וזאת בשונה משוכרי דירות שגרים במבנה ארעי. יחד עם זאת, בשל התפתחות שוק השכירות על חשבון שוק הדיור לקנייה, הטרנד לעצב בתים שכורים כבר צובר תאוצה, ככל שהדברים בסמכותו של הדייר המחזיק. במקרים אלו מקובל, למשל, לעטוף […] 7 ביוני 2017 0
מראה לחדר האמבטיה

ארונות אמבטיה מעוצבים מסייעים לליטוש עיצוב חדר השירות

חדר אמבטיה מעוצב הוא קודם כך חדר שיש בו ארונות אמבטיה מעוצבים. בשונה מהנעשה בהתקני אחסון קטנים כמו שידות ומדפי שירות, ארונות אמבטיה דקורטיביים הם התקנים שנבחרים על ידיכם במעמד המפגש עם האדריכל, מיד לאחר לקיחת המשכנתא בדרך כלל. לכן, כל מיני מונחים שהוא יציג במהלך הצפייה בקטלוג שלו עשויים […] 7 ביוני 2017 0