בתים מעוצבים – טיפים חשובים לאפיון

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כשאתם מאפיינים בתים מעוצבים – מאד חשוב לדעת לעשות את זה נכון ולהתחקות אחר הניואנסים הקטנים באמת. בתים מעוצבים ייראו מבריקים ומתוכננים היטב רק אחרי שחשבתם על כל פינה קטנה וכל קרן פינתית ביתית. מה שעושה בתים מעוצבים נבדלים מבתים ממוצעים הוא הנושא של חידודים והתעסקות בעיצוב מדוקדק. אדם יכול לבחור דלת מעוצבת ומפוארת עם ידית שלא מתאימה וזה עלול להשחית את כל העיצוב במרחב. הוא יכול להחליט שהוא רוצה אמבטיה מאמייל במקום מאקריל וזה ייראה מקסים בחנות אבל לא כל כך מתאים בביתו. את הקטנות הללו חשוב מאד לדעת לבחור נכון, ואת זאת אנו נלמד במאמר שלפניכם.

טיפ מס' 1: אף פעם אל תבחרו רכיב גדול אם מדובר בחדר קטן ולהיפך

ללא קשר למדידות שערכתם, יש בעולם הבתים המעוצבים כלל שנקרא חוק הפרספקטיבה: אם משהו נראה לכם גדול ובולט בחנות, משמע שהוא ייראה ענק בחדר שאתם יודעים שהוא חדר קטן. יחס גדלים זה הוא מתכון ודאי לעיצוב מגושם ולא מתאים עוד לפני שקניתם. חבל לבדוק. הכלל פועל גם הפוך. רכיב שנראה קטן ביחס לדגמים אחרים מתחומו לא יתאים לחדר ענק המשמש כאולם או סלון ביתי. המקרה היחיד בו זה כן יתאים הוא אם מדובר בתאורה ואלה נורות SPOT להפצת אור בחלונות הבלגיים. בכל מקרה אחר, שולחנות, כסאות, מזנונים וכד' – חשוב לשמור על פרספקטיבה בשביל להבטיח בתים מעוצבים ללא עוררין.

טיפ מס' 2: הקפידו על תבניתיות קבועה – רק עיצובים מרובעים או רק עיצובים עגולים

אנחנו מודעים לכך שאינכם בטוחים כי הבנתם את שכתוב כאן, שהרי רוב רכיבי עיצוב הבית הם בכלל מרובעים. כשאנו מתכוונים לעיצוב עגול, הכוונה היא לא רק לנורות LED בצורת עיגול אלא גם למשקופי דלת עגולים ופרופילי חלון שצורתם עיגול. היות שעיצוב מרובע לצדם לא יתאים, אך מצד שני שאר רכיבי עיצוב הבית מרובעים, יש לבחור בעיצוב מרובע שבאופן מסורתי מתאים לפריטים העגולים, וזהו כמובן עיצוב מרובע המבוסס על פיתוחים וגילופים (דלת מגולפת, ארון דלת מגולפת, דלתות פנים מגולפות, וכד'). במקרה בו כל פריטי הבית מרובעים, עדיף שהדלתות שלכם ייראו חלקות. נוסחאות אלו שומרות לכם על פינות אוכל מעוצבות, על חדרי אמבטיה מעוצבים ועל כל פחינה שהיא בבית מעוצבת ומדוגמת.

טיפ מס' 3: בחרו רכיבים שהצבעים שלהם משתלבים

אם החלטתם שהבית הוא חום, לכו עם זה עד הסוף, התבססו על ריהוט מעץ ועל בדים ועורות בצבע חום בכל רוחביהם של הבתים אשר ברשותכם. גם רכיבי תאורה לבית כדאי לשאוף שיהיו חומים בגוף התאורה. ההיפך הוא הנכון אם החלטתם שהעיצוב יתבסס על הצבע הלבן. במקרים רבים ניתן למזג בין החום ללבן וליצור עיצובים כמו פרובנס וכפרי עתיק ואפילו לשלב שולחנות פסיפס או רהיטים משולבים אחרים להשלמת האווירה. כשהעיצוב הוא לבן בלבד הוא לרוב יהיה מודרני.