איך מתבצע חיתוך פרקטים?

עיצוב באמצעות פרקטים הולך ומתרחב בתקופה האחרונה. יותר מכך, ניתן לראות תופעה של קיצורי דרך אשר לא בהכרח יוצרים תחושה של חיקוי זול.

הרצון לדמות את חיפוי הרצפה לפרקט מקורי אינה גורעת מהמראה היוקרתי הרצוי ואף מוסיפה לאווירה מרעננת וקלילה יותר בבית.

אחד הנושאים החשובים ביותר שיש להביא למודעות הלקוחות, בעיקר אלה הפרטיים, הוא בעניין מודעות חיתוך עץ לפרקטים וחשיבותה של פעולת החיתוך המקצועית של הפרקט. הדרך הטובה ביותר ליהנות מהאלמנט העיצוב החם של הפרקט, בייחוד כאשר מדובר על גזירה והדבקת פרקטים מסוג פי וי סי ולינוליאום, היא עבודה מדויקת אשר נדרשת פה ביתר שאת.

כיצד מודדים את חלל הפרקט בחדרים השונים?

חשוב מאוד לבצע מדידת חלל לפני תחילת חיתוך וגזירת הפרקט ולזכור כי החוק הראשון בחיתוך פרקטים הוא לעולם לא לחתוך או לחילופין להזמין פרקט במידות מדויקת. במעמד חיתוך פרקט תמיד ניקח כמה מטרים של "ספייר", לא רק כדי להימנע מטעויות מדידה לכאן או לכאן אלא גם כדי להביא בחשבון, כי הדבקת פרקט היא פעולה שברבות המקרים אינה מתבצעת באופן מדויק בכל הפינות למין הניסיון הראשון.

אותן "חתיכות ספייר", יעזרו לנו לתקן את אותם אי הדיוקים במעמד ההדבקה וימנעו מאיתנו את דחיית ההדבקה בהמשך לטובת רכישת המטרים הספורים החסרים לנו.

כיצד מתאימים את גודל הפרקט לגודל החלל והרצפות?

מדידת הרצפה באופן מדויק ותוספת של 20 ס"מ לפחות בכל צד של החלל, תאפשר לנו לדייק עד כמה שניתן ולתקן מה שנחוץ כתוצאה מלקיחת מרווח הביטחון. רבים מהלקוחות מזמינים פרקט להדבקה בדיוק על המילימטר, ונוכחים לדעת, כי פס דק של הרצפה נותר חשוף. זה אמנם עשוי להישמע עניין של מה בכך, אבל ההבדל בין מראה פרקט אותנטי לבין זיוף, היוצר מראה בלתי אסתטי וזול, נמצא בדיוק בפס הדק הזה של הרצפה החשופה…

כיצד נבצע חיתוך פרקטים לחיפוי רצפות הסלון?

חיתוך פרקטים כאמור, יתבצע תחילה על ידי מדידת הרצפה ולאחר מכן הזמנת הגודל הרצוי. מומלץ כי החיתוך ההתחלתי יתבצע על ידי איש מקצוע ולא ע"י הלקוח עצמו, בשלב השני של החיתוך, נפרוס את הפרקט באזור הרצוי ונתאים אותו לשטח הרצפה. לאחר מכן, נסמן באמצעות עיפרון או טוש מחיק וסרגל את קווי החיתוך ונחתוך אותו באמצעות כלי חיתוך ייחודי או מספריים מתאימות. רצוי לבצע את הסימון כחמישה סנטימטרים יותר מאחר שהקיפול של הפרקט, כאשר מדובר על פרקט בהדבקה, יוצר אשליה לא נכונה של מידות ויוצר מצב של חוסרים ופערים בין הפרקט לבין קצה הרצפה.