כיורים מונחים או שקועים?

בעשור האחרון ציבור בעל הבתים ובעלי המקצוע השונים המומחים בכל הקשור אל עיצובו הפנימי והחיצוני של הבית התנערו מהגישה הקלאסית של כיורי הקרמיקה הלבנים והסטנדרטים.

אנשי מקצוע החלו מסגננים את חדרי האמבטיה, המטבח וחצרות הבתים בכיורים מונחים ושקועים בשלל צבעים, סגנונות וגדלים. אם בעבר תפקידם של הכיורים היה פונקציונאלי בלבד, כיום הם מהווים חלק בלתי נפרד מהקו העיצובי של כל בית ואנו משתמשים בהם במטבחים, חדרי אמבטיה ועוד.

בשנים האחרונות הדרישה אל כיורים מונחים מעוצבים גדלה. אנו נציג בפניכם את היתרונות והייחוד של כל כיור, וזאת על מנת שגם אתם תוכלו להחליט מהו סוג הכיור אשר ישרת אתכם בצורה הטובה ביותר ויקנה לחדר האמבטיה והמטבח שלכם את אותו מראה סגנוני מיוחד ומרשים אותו תמיד רציתם.

ההבדל בין כיורים מונחים לשקועים

  •  שקועים – אלו הם אותם כיורים אשר "שקועים" בתוך משטח השיש של המטבח או חדר האמבטיה. כיורים אלו מוכרים לנו מימים ימימה ומתאימים לאותו חור המיועד במיוחד להם. הם מותקנים מתחת למשטח העבודה ולא רואים את החלק החיצוני שלהם ("השפה" שלהם).
  • מונחים – כאן מדובר על כיורים אשר מונחים על השיש. כיורים אלו נראים כמעין קערה גדולה המגיעה כיחידה נפרדת אשר מניחים על השיש ומחברים אליה את צינורות האינסטלציה. כיורים אלו אינם חלק מהמשטח ולרוב תוכלו ליצור מראה מיוחד על ידי כך שתניחו אותו על חומר המנוגד לחומר ממנו עשוי השיש או המשטח בחדר האמבטיה.

היתרון בכיורים אלו שאפשר להרכיבם לאחר בניית האינסטלציה בחדר האמבטיה. במקרה שתרצו לשים גם מכונת כביסה ומייבש תצטרכו לשלב צינור יוצא מן הכיור למכונת הכביסה. מומלץ להתייעץ בכל תכנון הבנייה וההרכבה עם טכנאי מכונות כביסה מומחה לפני הרכבת הצינורות ולראות שהכל בר ביצוע. לאחר הבנייה תוכלו להרכיב את הכיור המונחה שלכם כך שיסתיר את כל הצינורות וישתלב בעיצוב חדר האמבטיה.

החומרים מהם עשויים הכיורים המונחים הם מגוונים, (חרס או אבן) וניתן להזמינם במגוון גדול של איורים, דגמים, גדלים, צורות וצבעים.

רוב הכיורים המונחים הם עבודת יד ומוצעים בשלל צבעים וסגנונות המהווים יתרון, שכן תוכלו להזמין כיור שחלקו החיצוני צבוע בצבע אחיד וחלקו הפנימי מורכב ממגוון צבעים עזים ותוססים. כיוון שרוב הכיורים הם עבודת יד, רוב העיצובים שונים אחד מהשני , כך תוכלו להיות בטוחים כי את הכיור אותו תרכשו לא תראו אצל השכנים או בשום מקום אחר. יתרון נוסף הוא שהם חסכוניים מבחינת חלל ולכן ניתן להציב אותם גם בחדרי אמבטיה קטנים.

טורקיז האוס מציעים לכם ליהנות משלל כיורים בסגנונות שונים, כמו למשל כיורי אמבטיה מקסיקנים המעוטרים בצבעי כחול, כתום וצהוב אשר יהפכו את חדר האמבטיה שלכם לחגיגה לעיניים. כיור עליו מוטבע עיטור תחתון ישווה לחדר האמבטיה מראה קלאסי ומעניין וכיורים נוספים העשויים מאבן, ברונזה ועוד.

לסיכום, כיורים מונחים מאגדים יתרונות רבים לעומת הכיורים הסטנדרטיים המוכרים לנו, הם יצירת אמנות אשר משלבת פונקציונאליות ומעניקה לחדר האמבטיה מראה מיוחד ואותנטי.