כסאות מעוצבים – אין סוף לאפשרויות

במאמר זה נציג בפניכם סוגים שונים של כסאות מעוצבים ונספר כיצד הם יכולים להשפיע על כל המראה של החדר בו הם מחליטים למקם אותם.

מדי שנה מגיעים אל ארצנו מגוון כסאות ממדינות במזרח, מדינות אירופה וכן מיוצרים במדינתנו כסאות המשמים למטרות שונות בכל חלל פנימי או חיצוני של הבית. נכון להיום הסוגים הפופולריים והמוכרים ביותר הם אלו אשר עשויים מעץ, מתכת וברזל. בעת בחירת הכסא חובה לוודא כי מדובר בכסא מעוצב המתאים לקו הסגנוני של הריהוט באותו חלל אותו מתכננים להציב אותו. יש לקחת בחשבון כי ישנם כסאות המעוצבים בצורה מיוחדת אך גם נקראים נייטרלים וזאת משום שהם יכולים להשתלב ברוב סגנונות העיצוב. מאמר זה יציג בפניכם מספר סגנונות ועיצובים של כסאות אשר יכולים לשנות את הנראות של הבית שלכם במאה ושמונים מעלות.

כסאות עץ מסוגים שונים

עץ הוא אחד מהחומרים היפהפיים והמרשימים ביותר. כאן לא מדובר בטרנד סגנוני חולף, אלא להיפך בסגנון הנהוג אלפי שנים במדינות שונות בעולם. רהיטים מעץ מלא מעניקים לחלל הפנימי בו הם ממוקמים מראה כפרי, טבעי המשדר אווירה ביתית חמה. ניתן לבחור כסאות מעוצבים מסוגים שונים של עץ, בצבעים שונים ובשנים האחרונות קיים טרנד של כסאות עץ מחודשים המרופדים בבדים שונים. בנוסף, כסא עץ נדנדה בצבע שמנת ישתלב היטב ברוב סגנונות העיצוב ויעניק לחדר מראה שונה ומיוחד וכן כסאות ילדים העשויים מעץ ישרו אווירה ביתית בחדר ויעניקו לילד תחושת בטחון.

כסאות פח

בשנים האחרונות ניתן לראות כי פעמים רבות אנשים בוחרים לקנות כסאות מעוצבים העשויים מחומר פח. אלו בוחרים לרכוש כסאות פח בשני צבעים ויותר וכן שרפרפי פח בגבהים וצבעים המתאימים לשאר הקו העיצובי, לדוגמה כסאות בר, פה המשחק עם הגובה והצבעוניות היא ללא גבולות. חשוב לציין כי פח הוא חומר אשר מחליד מהר מאוד ויש לשקול את היופי של הכסא המעוצב אל מול השיקולים הפרקטים. אם בכל זאת בוחרים לקנות כסא פח בצבעים שונים או שרפרפים מעוצבים מחומר פח, חשוב למקם אותם רק בחלל פנימי ולא כחלק מריהוט גן.

סוגים נוספים ומעניינים של כסאות

אם בעבר, אנשים זנחו את כסאות הברזל משום המראה המאסיבי שלהם והמשקל הרב של כל כסא, כיום ניתן לומר כי רבים בוחרים לקנות כסאות אלו משום המראה המיוחד והקלאסי שלהם.הכיסאות הפופולאריים ביותר הם כסאות הברזל המתקפלים וכסאות ריהוט גן העשויים מ"טלאי" יציקות ברזל. סוגים נוספים של כסאות אשר זוכים להתעניינות בשנים האחרונות הם כסאות ראטן וכן כסאות רטרו אשר מתקפלים.