עיצוב וילות מ – א עד ת

עיצוב וילות הוא מלאכה מפרכת. על מנת לאבזר ולהדר אותה ולהפוך אותה לבית מידות יוקרתי יש לייחד זמן ומשאבים. העיצוב מחייב מתן תשומת לב לכל מתחם בווילה.

וילה כוללת מתחמים רבים, ולכל אחד מהם ייעוד וצביון משלו: חדרי שינה עם חדר רחצה ושירותים פנימיים, סלון מרכזי עם מסך LCD ענק, ג'קוזי ספא (פנימי ו/או חיצוני) עם סאונה רטובה/ יבשה, מטבח מפואר ומאובזר המשמש גם סביבת עבודה, בר, בריכת שחייה, חצר עם ריהוט גן יוקרתי ומפנק, הכולל אביזרים וריהוט אתני ייחודי (רהיטי ופריטי גן מעוצבים), כדי חרס גדולים, פסלים, מפל מים, מזרקה, תאורה בדמות פנס רחוב, מנורות פח ועוד.
צעירים הרוצים לשוות לווילה שלהם מראה קלאסי, עתיק, בוחרים לרהט אותה עם דלת כניסה המשלבת עץ וזכוכית ופרזול אתני, חלונות תריסים עם פיתוחים ועוד.
עיצוב הווילה נעשה, כמובן, על פי טעם הדיירים בשיתוף פעולה עם מעצב נבחר על מנת להפוך את כל הבית לאזור נוחות ופינוק.

וילה חכמה

על מנת ליהנות מהשהייה בבית ולהתפנק בו בונים רבים מבעלי היכולת את הווילה שלהם כבית חכם. אין למושג זה הגדרה מילונית חד משמעית אבל מדובר במערכת שליטה מרחוק על מנגנונים רבים בתוך הבית המייתרים, לא אחת, אף את המאמץ הקל והפשוט של הדלקת מנורה על ידי הפעלת מתג או כפתור.

את התאורה בווילה ניתן להדליק באמצעות שלט רחוק עם מנגנון השהיה, אפשרות לביצוע פעולות אחדות ברצף, כגון הרמת התריסים החשמליים או הורדתם באמצעות פקודה אחת. ניתן להבנות ולהטמיע במערכת הבקרה והשליטה הפנימית על הבית מנגנון אזעקה, לדוגמה: במידה ששער הכניסה למתחם החנייה של הרכב נשאר פתוח יותר מדקות אחדות מופעל מנגנון האזעקה המתריע על כך.

אם הבית הוא המבצר – הווילה על אחת כמה וכמה. דייריהן של וילות רוצים לאבטח את עצמם בכמה חגורות ביטחון, שעמן נמנית מערכת בקרה, פיקוח ושליטה על הבית ועל דייריו והגנה עליהם באמצעות מסכים שונים, טלפון, זיהוי קולי, מצלמות גלויות וסמויות ועוד.

על מנת לאפשר תנועה חופשית וניידות מרבית בתוך מרחב הווילה, רבים מהדיירים בהן בוחרים בחירה שיש בה גם שיקול והיבט עיצובי "להעלים" פריטים שונים כגון תאורה ולעצב גופי תאורה שקועים שאינם בולטים, וחימום תת רצפתי שאינו מחייב העמדת קמין איכותי או תנור פיזי. יש לכך גם טעם בטיחותי, ודאי בחדרי ילדים.
בעת בחירת עיצוב בתי יוקרה, ווילה וכל נכס יוקרתי אחר, נעשית בחירה מושקעת ומוקפדת של אריחים, של ריפודים, של מערכת הישיבה הסלונית, של השטיחים (העשויים להיות מסוגים שונים כדי לשוות לכל מתחם בבית אופי ואווירה שונים), ידיות וברזים מעוצבים ועוד.

חשוב לציין, כי עיצוב וילה המיועדת להשכרה, לתקופות ארוכות וממושכות ואפילו כאתר לקיום מסיבות ואירועים שונים עשוי להשפיע על העיצוב. לדוגמה: כאשר בעלי וילה משכירים אותם למסיבות, טבעי וסביר להניח כי במתחם המרכזי שבו מתקיים האירוע לא יהיו פריטים יקרים במיוחד ולו רק כדי שלא ייחשפו לסף ההתאפקות הנמוך של החוגגים…
בשורה התחתונה: אין מתכון קבוע לעיצוב וילה יוקרתית, אבל די במבט מהיר כדי להתוודע אל ההשקעה, על ההקפדה ועל היוקרה וההידור הבאים לידי ביטוי בכל פרט ובכל פריט ובאווירה ששוררת במקום.