סגנונות שונים של עיצוב מראות לבית ולמשרד

עיצוב פנים הבית הוא תחום דינמי שמתפתח ומלא בהפתעות.

אחת מהן היא השילוב המוצלח של מראות בכל מיני מקומות שונים בפנים הבית: באמבטיה, בחדר הארונות, חדר השינה, במסדרון, ואפילו במרפסת. המראה הייתה תמיד נושא טעון. ההיסטוריה מלמדת על שלל סיפורים מיסטיים הקשורים למראות כאשר הן משולבות באגדות עם ומיתולוגיות שונות. למראה עוצמה משלה ולפיכך יש צורך לשלבה באופן עדין במרחב הביתי כדי שלא להקשות על דיירי הבית.

מראה כאמור יכולה להוסיף מימד נוסף לחדר, ולהפוך אותו לגדול ורחב יותר באופן אשלייתי. מאידך המראה עלולה ליצור עומס בלתי רגיל בעין, לכן יש צורך להעמיד או לתלות אותה באופן חכם.

סגנונות שונים של מראות לבית

מראה בראש ובראשונה פונקציונאלית ולשם מטרה מסוימת – קרי צפייה בעצמנו. בהתאם לכך את המראה נציב באמבטיה ובחדרי ארונות כצורך פונקציונאלי לפני הצורך העיצובי. אולם יש לה יתרונות עיצוביים כשלעצמם, כיצד ניתן להשתמש ולהעצים אותם?

בכל חלק אחר של הבית המראה תתבטא באופן שונה:

• גדולה: מראה גדולה מתאימה מאוד לשימוש משרדי ומעניקה אשליית מרחב, בייחוד במשרדים קטנים.
• אובאלית: אשר בצורתה מעניקה אופי עיצובי ייחודי ומתאימה אף היא לשימוש משרדי.
• חלון: מראת חלון הינה שימושית ומתאימה לשילוב בסלון הבית בכך שמדמה את חלון הבית. ניתן 'לשחק' באלמנטים השונים בחלל הסלון כדי ליצור אשליה מעניינת עוד יותר.

עוד סגנונות של מראות לבית:

כאמור המראה היא לא רק חתיכת זכוכית ואת ייחודה אנו יכולים ליצור באמצעות צורות שונות וכן מסגרות שונות.

• בעלות מסגרת ממתכת
• בעלות מסגרת עץ
• בעלות מסגרת פסיפס
• וינטאג'

מראות פסיפס

מראות אלו הן דרך מצוינת ליהנות מן המראה בחדר שינה ולהוסיף נופך עיצובי מעניין. הפסיפס הוא כאמור צורת אמנות עתיקה אשר מורכבת משלל אבנים קטנות (ואף בגדלים שונים) אשר יוצרות יחד ציור שלם, מספרות סיפור ויוצרות נופים וצורות שונות. ניתן לתלות מראה קטנה בעלת מסגרת פסיפס ולתלות אותה בחדר השינה מבלי שהיא תפריע ותהיה דומיננטית מדי.

מראות וינטאג'-רטרו

מראות וינטאג' הן תוספת מעניינת לכל בית. ניתן לשלב אותן כמעט בכל חדר בבית ולהתאים להן ריהוט מיוחד, הן באות בשלל עיצובים וצורות.
רהיטי ומראות וינטג' עשויים בדרך כלל מעץ ומתכת בליטושים שונים ומעניינים שהם בגדר עבודת אמנות של ממש שנעשים על ידי אנשי מקצוע בעבודת יד מקצועית. הפרזול של המסגרת מהמתכת דורש מיומנות רבה, וכן עבודת הגילוף והצביעה של העץ. העץ מקבל בדרך כלל שיוף קל להדגשת הרטרו. המתכת אף היא נעשית ברמת גימור שמעניקה לה מראה עתיק.

לסיכום: מראות הן דרך מצוינת לעצב את הבית שלכם בדרך מעניינת וייחודית. כדאי להימנע מקנייה אימפולסיבית. באותה נשימה נאמר כי מומלץ להיעזר באנשי מקצוע לבחירה נבונה של המראות עבור הבית או המשרד שלכם.