כיצד אריחי קרמיקה תורמים לעיצוב מטבחי פרובנס?

כל המאפיינים של מטבחי פרובנס עולים בקנה אחד עם היתרונות של אריחי קרמיקה.

ראשית, מטבחי פרובנס דורשים שימוש במגוון גדול של חומרים טבעיים ולכן באמצעות קרמיקה ניתן לשבור את המראה האחיד. אפשר למצוא קווים מקבילים בין מטבחי פרובנס למטבחים כפריים ואותנטיים, בעיקר בשל תשומת הלב המוקפדת על הפרטים הקטנים וכמובן העיצוב החם. מטבחי פרובנס נצבעים תוך שימוש בשמנים, שרפים ושעווה אך הדגש העיקרי הוא על האי הנמצא במרכז.

שנית, למטבח בסגנון פרובנס יש מראה רך ומאיר פנים. אפשר להשתמש באריחי קרמיקה בתור פתרון ריצוף או למקם אותם על הקיר, מעל הכיור או מתחת לפתרונות אחסון גבוהים. אריחי קרמיקה מודרניים מיוצרים באיכות גבוהה וניתן לעטר אותם בדוגמאות מיוחדות. המראה שמתקבל משילוב של אריחי קרמיקה בתוך עיצוב מטבחי פרובנס הוא בעל ניחוח אירופאי, המשרה אווירה ביתית גם על אורחים המגיעים לביקור קצר בלבד.

תרומה פונקציונאלית ונוחות ללא פשרות

מלבד השיקולים האסתטיים אותם כדאי לקחת בחשבון בשלבי העיצוב הראשוניים ובתכנון המטבח, פרויקטים של שילוב אריחים בתוך המטבח דורשים מחשבה לטווח ארוך. מהבחינה הזו יש לאריחי קרמיקה לא מעט יתרונות. קל מאוד לנקות אותם גם לאחר בישול ממושך והם נחשבים אידיאליים עבור חובבי האירוח. מי שמשתמש באי של מטבח פרובנס לעיתים קרובות יגלה לא מעט כתמים על הרצפה, אותם ניתן להסיר בתוך שניות בודדות בזכות ההרכב הייחודי של האריחים.

מבחינת תחזוקה, אריחים ומטבחי פרובנס לא דורשים רקע מקצועי או השקעה כלכלית גדולה. התחזוקה פשוטה ויש שורה ארוכה של חומרי ניקוי ייעודים מתאימים. אריחי קרמיקה לא נשחקים בקלות, הם עמידים מפני חומרים כימיים וניתן ליהנות מהם לאורך שנים מבלי לשאת בהוצאות בלתי צפויות. התרומה הפונקציונאלית שלהם מגיעה לשיאה בעת עיצוב מטבחים בסגנון פרובנס וכפריים ולכן כדאי לנצל זאת.

סוגים של אריחי קרמיקה עבור מטבח פרובנס

הבחירה באריחי קרמיקה לעיצוב מטבח פרובנס אינה מוגבלת רק לסוג אחד של מוצרים. מלבד קרמיקות מצוירות, קיימים אריחים במגוון גדלים, צורות ודוגמאות. יש קולקציה עשירה של אריחים אותנטיים עליהם מוטבעים עיטורים המוסיפים חן ויצירתיות למטבח. בסופו של דבר, מטבח הוא אחד החדרים החשובים ביותר בבית ובו אנו מבלים מספר שעות לא מבוטל, לא משנה אם בוחרים לארח, לבלות זמן איכות עם הילדים או לבשל ולאפות.

הדגש העיקרי בעת בחירת אריחי קרמיקה מצוירים עבור המטבח הוא על חומרים סינטטיים, עמידים בתנאי חום וקור ובעלי יכולת חיפוי חזקה ומרשימה. האריחים הם קלי משקל ולכן ההתקנה שלהם מסתיימת תוך זמן קצר. אפשר להתייעץ עם נציגי החברות הגדולות לגבי בחירה, שינוע והתקנה של אריחים בתוך מטבח קיים או לפני בניית מטבח חדש. מי שרוצה לעצב את המטבח באוריינטציה אותנטית מסוימת יכול לעשות זאת גם במטבחי פרובנס, בעיקר בזכות אריחי פסיפס צבעוניים בצבעים כתומים, כחולים או בסגנונות אתניים.