10 טיפים לבחירת כיורים

כיור מקרמיקה או מנירוסטה, כיור מובנה או מתוקן כיחידה נפרדת, מרובע או אוואלי? כל מה שתצטרכו לדעת לפני בחירת הכיור החדש שלכם.

האפשרויות המגוונות העומדות בפניכם בבחירת כיורים חדשים עשויות להעמיד אתכם בפני התלבטות קשה וממושכת. על מנת לבחור כיור לאמבטיה שיתאים לשימושים שאתם מייעדים לו חשוב לתת את הדעת על נקודות אחדות לפני שבוחרים את הכיור החדש.

מה חשוב לדעת על בחירת הכיור?

  1. אם הכיור משמש לשטיפה קבועה ותכופה של כלים (בהעדר מדיח) די בכיור אחד, אפשרי עם ברז נשלף.
  2. בררו היטב מה ההבדל בין כיור בהתקנה שטוחה לבין כיור בהרכבה תחתונה, מתחת לשיש ( שעלותם ועלות התקנתם יקרות יותר).
  3. אם אתם מקפידים על הפרדה בין בשר לחלב – מומלץ להתקין שני כיורים נפרדים, שיש בינהם מרחק מספיק כדי למנוע חשש של עירוב מין בשאינו מינו.
  4. אם שיקול כספי הוא שיקול מרכזי, או אף מכריע, כיור מנירוסטה יהיה זול יותר. כיור מנירוסטה קל לניקוי, לא סופח כתמים אבל עם זאת הוא רגיש לשריטות.
  5. אם אתם אוהבים כיור צבעוני, שמפיח חיים במטבח, מומלץ לרכוש כיור מברזל עם ציפוי צבעוני.
  6. אם אתם רוצים כיור שישמור על חזות ועל חזית עיצובית אחידה עם משטח העבודה, תוכלו לבחור כיור מגרניט או מחומרים סינטטיים שונים, מאותו חומר שממנו עשוי משטח העבודה.
  7. הקפידו על רכישת כיור מחומר שקל לניקוי. במקביל בררו באילו חומרי ניקוי מומלץ להשתמש ומהם חומרי הניקוי ששימוש בהם בכיור שלכם אסור תכלית האיסור.
  8. ודאו כי את הכיור יתקין איש מקצוע מוסמך, מיומן ובעל ניסיון בהתקנת כיורים.
  9. למי מכם שמופקד על מלאכת הכנת המזון (במקרה ומדובר בכיור למטבח), ודאי מגיעה סביבת עבודה נוחה, נגישה, קלה לתפעול. נכון וראוי לאפשר את בחירת הכיור למי שיעשה בו את השימוש הגדול ביותר והשוטף.
  10.  בשורה התחתונה מצוי הסעיף שלמעשה, מקומו הטבעי של הכיור הוא בשורה הראשונה: התקציב שעומד לרשותכם. כמו שאר פריטי הריהוט והציוד במטבח, נכון לייחד ולהקצות לכיור תקציב ראוי ומספיק, ודאי כאשר מדובר באחד האביזרים היותר שימושיים במטבח.

עדין מתלבטים בבחירת הכיור?

שוק הכיורים מציע לכם כיורים מחומרים, מדגמים וגם מצבעים שונים. המומחים שלנו יסייעו לכם לגוון ולהעשיר את עיצוב הבית בחומרים ובטקסטורות חדשניות, מודרניות, אתם מוזמנים להתוודע אל מגוון עשיר של כיורים אתניים, אוואליים ומעוטרים בצבעים שונים (מרוקאים, מכסיקנים ועוד), כיורים בצבע אבן, כיורי בזלת, כיורים בעיצובים קלאסיים ועוד. אתם מוזמנים להתוודע אל כיורים שמהווים תרומה חשובה ומשמעותית לעיצוב דקורטיבי של המטבח שלכם. אם עד עתה נעשה שימוש בעיקר בכיורים בהירים, כיום מוצעים לכם כיורים עם צבעים כהים ועזים, עם עיטורים מסולסלים המעשירים ומגוונים את מראה המטבח.