לצאת מהמונוכרומטיות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בחורף הזה תרפדו לא בלבן; או בז׳, או אפור

כורסאת וינטז׳ בריפוד צבעוני

הגיע הזמן לשים את הדברים על השולחן, להתייחס לפיל שבחדר – זה כבר כמה שנים שהמונוכרומטיות שולטת ביד רמה בעיצוב הבית. אי אפשר להתחמק מכך. אנחנו רואים את זה יום ביומו, בדירות עירוניות כמו בבתים כפריים. זהו ללא ספק הטרנד העיצובי החם הקר והחזק ביותר של המאה ה-21.


כורסא רטרו בריפוד צבעוני

עיצוב הבית כראי להתפתחות חברתית

שנות ה-60 עד שנות ה-90 חגגו את הצבעוניות. בעיצוב הבית, כמו באופנה, הצבעוניות התפרצה מכל עבר ולכל עבר. זה היה ביטוי להרגשה הכללית של שחרור ופריצת גבולות שהעולם חווה. צבעי הקשת וקווי הפסיכדליה של שנות ה-60 פינו את מקומם לצבעי אדמה עמוקים וחמים בשנות ה-70. על שנות ה-80 אולי לא כדאי להרחיב במילים, רק המחשבה על צבעי הפלורסנט של העשור הזה גורמות לנו לכאב ראש מחודש. שנות ה-90 היה עשור מבולבל, לא סגור על עצמו, והתאפיין בעיקר בניסיון להבין מה עוד הוא יכול לחדש אחרי שלושת העשורים המונומנטליים שקדמו לו. בראייה לאחור, לא הרבה. אולי מלבד העיצוב המשובץ. לא משהו לכתוב עליו הביתה.

שנות האלפיים הביאו עימם את התחושה שהתבגרנו, שהגיע הזמן להתמתן. אנחנו כבר לא עולם צעיר ושובב בן אלף ומשהו, אנחנו כבר בני אלפיים! עם רגשות האחריות והרצינות, פשטה לה המונוכרומטיות. עולם האופנה התכנס לעשור שלם של שחור ואפור, וגם בחמש השנים האחרונות כשצבע זה או אחר פורץ לתודעה (כתום הוא השחור החדש?) הוא לרוב נשאר בקבוצה שלו, לא מתערבב עם צבעים אחרים.

כך מצאנו את עצמנו בעולם חיוור משהו מזה שגדלנו בו. לא סתם אריק איינשטיין שר ש״אומרים שהיה פה שמח לפני שנולדתי״ – ברור. כי כשהלכת לבקר את הדודה הספה שלה הייתה שמחה, מלאת צבעים, כריות בדוגמאות משתובבות ומשובבות, והיא לא התביישה לתלות ווילונות שלא היו בגווני אופווייט.

אז מה אנחנו בעצם מנסים להגיד? צאו מהמונוכרומטיות!

כריות נוי צבעוניות

צבעוניות זה לא רק כריות

המתודה העיצובית שעל ברכיה התחנכנו אומרת שאת הספה, לא לרפד בבד צבעוני. תלכו על משהו ״סולידי״, צבע שלא ״ימאס לכם״. כמובן שחס וחלילה לחשוב אפילו על דוגמא לספה; ״זה ירצד לכם בעיניים״, ״אתם תתעייפו מזה״ וכהנה וכהנה. איך כן להכניס קצת צבע, קצת חיים לבית? אה, בשביל זה יש כריות.

(מעניין לשים לב שצבע בבית משול לחיים. סתם נקודה למחשבה.)

אנחנו מרגישים שהגיע הזמן להעז קצת יותר. לפרוץ את הגבולות המחשבתיים שמגבילים את האמירה העיצובית שלנו.

אי לכך, הבאנו לטורקיז האוס שלל בדים צבעוניים ומרגשים, בדוגמאות מפתות ממיטב יבואני הבדים: שכטר, ארמל, עלית ורנבי. את הבדים הייחודיים האלה ניתן לרתום למלאכת ריפוד שאנחנו מבצעים בעצמנו, באופן איכותי ומדויק, כמו כל דבר אחר שאנחנו עושים.

נתחיל בכריות: ניתן להזמין בשני גדלים, 45x45 ו-50x50. אנחנו אמונים על מלאכת התפירה והמילוי (אנחנו תמיד דואגים שהמילוי יהיה חמישה סנטימטר גדול יותר מהכיסוי כך שהכרית תשמור על הנפח שלה לאורך זמן). אפשר את אותו הבד לשני הצדדים, ואפשר גם בד אחר לכל צד, כך שהופכים את הכרית מקבלים ׳וייב׳ אחר. אפשר עם קדר או בלי קדר.  האיכות של הכריות גבוהה, גבוהה מאוד. מהריפוד ועד המילוי, התפרים והקדר – כל אספקט של הכרית מבוצע על הדרך הטובה ביותר.

אך כאמור לא התכנסנו כאן לדבר רק על כריות. הבדים המשגעים שהבאנו מיועדים גם לכורסאות וספות. עם כל הכבוד לאפור ובז׳, מהניסיון שלנו, ספה או כורסא צבעונית בכוחה לרומם את החלל כולו לגבהים חדשים וצבעוניים. כמובן שגם הכורסאות והספות מיוצרות תחת אותה הקפדה על איכות ופרטים שטורקיז האוס דוגל בה.

ספת שיפר בייצור אישי

הגיע הזמן להעז ולרפד ביד בטוחה ובזרוע צבעונית

אנחנו עדים ללקוחות רבים המעוניינים להכניס צבעוניות לבית. אריחי בטון וקרמיקה צבעוניים הם ״הדרך הבטוחה״ לעשות זאת. וזה אכן עובד. האריחים מרוממים את המטבח, את חדר האמבטיה, את המדרגות. צבעוניות בסלון או בחדר המשפחה בדרך כלל מוגבלת לציור או פריט עיצובי שנתלה על הקיר, לאגרטל עם פרחים. ואנחנו שואלים: למה להתעלם מהריהוט המרכזי בחלל? למה לא להעניק לו קצת צבעוניות מרוממת?

טורקיז האוס הוא לא רק מקום שמוכר. אנחנו רואים לנו למטרה לשמש כמקור השראה עיצובי ללקוחות שלנו. צוות המעצבים שלנו עובד ללא הרף, מחפש את האמירה העיצובית הבאה, מתחדש ומשתנה.

אז הבשורה שלנו לחורף 2015 הוא להעז, להתייחס לספה כעבודת אמנות ולהבין שצבעוניות יכולה לבוא, וצריכה לבוא, ממרכז החלל ולא רק מהקירות העוטפים אותו. או בקיצור – צאו מהמונוכרומטיות!

עבור גופים מסחריים שמעוניינים בהזמנה של מספר כריות גדול ניתן לייצר כריות בכל גודל.